Rok programu JBB v tabletech a mobilech

Během roku jsme dostávali zpětnou vazbu od dětí a rodičů, jak jim tablety a mobily s novou aplikací pomáhají při výuce angličtiny.

Co říká paní učitelka Helena Pálenská ze ZŠ Hanspaulka

Získali jsme grant na otevření kroužku angličtiny pro děti s dyslexií. Zde jsme kombinovali klasickou výuku s výukou elektronickou. Protože naše škola má k dispozici tablety, mohli jsme využívat aplikaci Jazyky bez bariér. V knihovně jsem vybírala jak slovní zásobu, tak různé gramatické i zájmové soubory. Program Jazyky bez bariér používám pět let a řadu souborů jsem udělala sama i s dětmi ve třídách. Velmi oceňuji, že nemusím psát učivo na tabuli a neustále opakovat. Stačí napsat a namluvit jednou do editoru a program už opakuje vše sám stále dokolečka. Dětem se soubory a hry v mobilní aplikaci moc líbily. Používaly všechny hry, nejvíce však hru Boř a piš, kde za každé správně napsané písmenko zazvoní rolnička. Bylo pro mě příjemné sledovat, jak jsou děti hluboce zaujaté a každé má možnost postupovat svým vlastním tempem. Přála bych i ostatním učitelům a dětem s dyslexií, aby při výuce angličtiny měly tolik pozitivních zážitků.

Verze JBB pro tablety a mobily je ke stažení ZDE

Aplikace je zdarma.

Za finanční podporu na upgrade programu Jazyky bez bariér děkujeme Nadaci Vodafone. Za technickou podporu děkujeme firmě FoxCom.

Zpět na hlavní stránku


Přidat komentář

Email:
Text:
Jaký máme teď rok?

Napište aktuální číslo roku. Slouží jako ochrana proti robotům.