Hovoříme spolu o cílech a cestách

 

Cílem projektu bylo na vzorových příkladech naučit děti vidět motivaci, cíl, cestu a také dosažitelné zdroje a různé možnosti a postupy s tím související. Vlastní vzpomínky na konkrétní cíle a cesty pomohou dětem prakticky uplatnit nově získané vědění a budou odrazovým můstkem pro vědomější a efektivnější plánování. Obohacením byly také pravidelné diskuze s rodiči. Realizované školní workshopy pomohly dětem dozvědět se a vyzkoušet si, jaký vliv má způsob práce na její výsledky. Na závěr projektu se uskutečnila žákovská konference, kde si vyměnili své zkušenosti děti a dospělí z aktivně zapojených škol. Na konferenci byl pořízen krátký videozáznam, který přibližuje vyvrcholení celého projektu. Nové poznatky a zkušenosti dětí i dospělých jsou shrnuty do sborníku, který je společně s videem zdarma dostupný veřejnosti.

Na začátku našeho projektu jsme připravili zaměření jednotlivých týmů a zapojení rodičů. Uvedené tabulky si také můžete stáhnout ve formátu PDF po kliknutí na následující náhled:

Zpět na hlavní stránku

Pracovní sešity pro děti s dyslexií

Vážení učitelé a rodiče, připravili jsme pro děti s dyslexií dva pracovní sešity, které obsahují základy anglické gramatiky. Každý zájemce si může zdarma stáhnout verzi ve formátu „pdf“ a také využívat stejné učivo v online knihovně v psané a mluvené formě. Základní školy si mohou u nakladatele objednat i tištěnou verzi.

Celý článek

Rok programu JBB v tabletech a mobilech

Během roku jsme dostávali zpětnou vazbu od dětí a rodičů, jak jim tablety a mobily s novou aplikací pomáhají při výuce angličtiny.

Celý článek

Program JBB také pro tablety a mobily

Už nyní si můžete vyzkoušet testovací verzi programu Jazyky bez bariér pro tablety a mobily. Máte-li zájem o metodické a softwarové konzultace, navštivte mezinárodní výstavu inovací Inveto, která se koná v Praze od 6. do 8. června 2013.

Celý článek

Konference o dyslexii a talentu v USA

Ve dnech 19. – 21. 4. 2013 se naše dobrovolná manažerka Alena Krömerová zúčastnila mezinárodní konference v Connecticutu v USA na téma Dyslexie a talent. Konferenci zorganizoval manželský pár Brock a Fernette Eide ve spolupráci s nadací Emily Hall Tremaine. Účastnili se jí převážné Američané, několik málo Britů a Alena tak byla jediným zástupcem neanglicky hovořící země. Tuto skutečnost všichni účastníci velmi ocenili a přinesla zaslouženou pozornost činnosti našeho občanského sdružení ADYS. Alena o konferenci napsala krátký článek.

Celý článek